Bašistová a Procházka zavádzajú. Komunálne voľby v Košiciach nie sú o Paškovi

Autor: Jozef Košík | 9.11.2014 o 15:30 | Karma článku: 7,19 | Prečítané:  2035x

Iba včera som písal o tom, aká je Sieť arogantná v Košiciach kvôli apelovaniu na Bauera, aby odstúpil. No a dnes sa dozvedáme, že Bašistová odstúpila.

Stalo sa to, že pán Dečo odstúpil v prospech Bašistovej a ona zas v prospech Bauera. To prvé odstúpenie bolo dohodnuté, Dečo mal sľúbený post. Bašistová zas odstúpila tak prekvapivo, že to nečakal ani Procházka. Ja im to neverím. Sieti prestávam veriť vôbec. Čo to je za povrchný a plytký prístup, keď sa zrazu vzdám v prospech niekoho, koho som vyzýval na odstúpenie. V Košiciach je to tak. Bolo by zaujímavé zistiť, či by v prípade výhry Bauera mala nejakú pozíciu po jeho boku.

Voľby v Košiciach chápe ako referendum proti šéfovi parlamentu Pavlovi Paškovi zo Smeru. Zlý prístup. Ľudia tento nemajú radi aktivitu proti niečomu. Aktivita za niečo je zmysluplnejšia, sympatickejšia. Prečo by mali byť komunálne voľby o Paškovi? Aj keď je veľkým kamarátom Richarda Rašiho. Pani Bašistová to poňala zle. Iste sú ľudia, ktorí s ňou v tomto súhlasia. A dokonca v jej odstúpení vidia pokoru a nádej do budúcna. Poznať to, že sa vrazili obrovské peniaze na kampaň. Hlavne do Košíc. Košičania asi potvrdia, že takáto masívna kampaň v Košiciach možno ani nebola. Sieť z toho určite bude chcieť niečo vyťažiť.

Nesúhlasím s Procházkom, že sa v jej prípade jedná o osobné hrdinstvo. Procházka tiež hovorí o komunálnych voľbách ako o referende o Paškovi. Iste, Pašku treba odstaviť. Ale na to nie sú komunálne voľby. Zvolený nástroj na dosiahnutie istého cieľa je kľúčový. Most-Híd ma tiež trochu sklamali. Teraz toto gesto chvália. A kde boli pri apelovaní na Bauera?

Procházka doteraz stiahol aj Martina Ďurišina, kandidáta na prešovského primátora, a tak podporil stredopravú kandidátku Andreu Turčanovú. Kratochvílovú zas stiahol v Bratislave a podporuje Kňažka. Otázka znie, o čo tu ide. Je to vopred premyslená stratégia? Alebo nešikovnosť? Bude za to Procházka niečo chcieť od ostatných stredopravých strán?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.

DOMOV

Štátna firma si prenajíma auto za cenu dvoch nových

Nevýhodné zmluvy podpisoval nominant Smeru Bačík.

DOMOV

Prichádzame o desaťtisíce sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im aj zvýšiť platy.


Už ste čítali?