Prajem vám zmysluplné Vianoce

Autor: Jozef Košík | 24.12.2014 o 10:48 | Karma článku: 7,70 | Prečítané:  666x

Deje sa to rok čo rok, každú zimu sa nám narodí Ježiško, a každú nasledujúcu jar ho opäť dávame na kríž, umiera.

Ak adventné obdobie vnímame ako prípravu na Vianoce, Štedrý večer je vyvrcholením tejto prípravy, je to začiatok vianočných sviatkov. Kým v prípade kríža sa snažíme uchopiť zmysel jeho utrpenia za naše hriechy a vôbec zmysel utrpenia, v prípade Vianoc ide o niečo úplne iné. Štedrý deň je Adama a Evy. Pre ich rozhodnutie prišiel spomínaný hriech na svet. Skrz nich sme odpadli od Boha a šíri sa to celými dejinami. Treba si to pripomínať.

Po tomto si logicky pripomíname narodenie Ježiša Krista, totiž jeho príchod je odpoveďou na hriech Adama a Evy. Už pri jeho narodení bolo dané, že umrie za naše hriechy. Zmŕtvychvstanie Ježiša Krista je nám nádejou, no k tomu sa potreboval narodiť a obetovať sa za nás. Tento sviatok sa dnes veľakrát pripomína iba ako obdobie pokoja a mieru. Je to isté moderné priblíženie, ktoré ignoruje podstatu. Boh sa počas Vianoc nachádza v jasličkách. Je to výborná príležitosť si s ním potykať, priblížiť sa k nemu. Je predsa jednoduchšie sa prihovoriť Stvoriteľovi v jasličkách ako na kríži.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Váhostav dostal pokutu za schránkové firmy, majiteľom je Široký

Úrad pre verejné obstarávanie udelil stavebnej firme Váhostav pokutu za neprehľadnú vlastnícku štruktúru, Široký je skutočným vlastníkom podniku.

SVET

Čo povedala premiérka Mayová o Európe a Británii

Británia skrátka odchádza z Európskej únie.

KULTÚRA

Sherlockovi klesla sledovanosť. Keby pohol mozgom, zistí aj prečo

Za nízkymi číslami môžu byť Rusi.


Už ste čítali?