Prajem vám zmysluplné Vianoce

Autor: Jozef Košík | 24.12.2014 o 10:48 | Karma článku: 7,70 | Prečítané:  664x

Deje sa to rok čo rok, každú zimu sa nám narodí Ježiško, a každú nasledujúcu jar ho opäť dávame na kríž, umiera.

Ak adventné obdobie vnímame ako prípravu na Vianoce, Štedrý večer je vyvrcholením tejto prípravy, je to začiatok vianočných sviatkov. Kým v prípade kríža sa snažíme uchopiť zmysel jeho utrpenia za naše hriechy a vôbec zmysel utrpenia, v prípade Vianoc ide o niečo úplne iné. Štedrý deň je Adama a Evy. Pre ich rozhodnutie prišiel spomínaný hriech na svet. Skrz nich sme odpadli od Boha a šíri sa to celými dejinami. Treba si to pripomínať.

Po tomto si logicky pripomíname narodenie Ježiša Krista, totiž jeho príchod je odpoveďou na hriech Adama a Evy. Už pri jeho narodení bolo dané, že umrie za naše hriechy. Zmŕtvychvstanie Ježiša Krista je nám nádejou, no k tomu sa potreboval narodiť a obetovať sa za nás. Tento sviatok sa dnes veľakrát pripomína iba ako obdobie pokoja a mieru. Je to isté moderné priblíženie, ktoré ignoruje podstatu. Boh sa počas Vianoc nachádza v jasličkách. Je to výborná príležitosť si s ním potykať, priblížiť sa k nemu. Je predsa jednoduchšie sa prihovoriť Stvoriteľovi v jasličkách ako na kríži.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?