Zdravotné sestry nikto neberie vážne

Autor: Jozef Košík | 12.5.2015 o 18:31 | (upravené 12.5.2015 o 19:42) Karma článku: 12,21 | Prečítané:  675x

Zdravotníctvo je problém pre každého. Pre SMER preto, lebo sa mediálne odhalil Paška aj Raši, pre nás ostatných preto, lebo sa odhalilo zatiaľ veľmi málo.

SMER je smutný aj z nepodareného plánu jednej poisťovne. My si zas musíme priznať, že ani doterajšie odhalenie nám veľmi nepomohlo. Stav je veľmi iritujúci. Nemocnice sa neustále zadlžujú. Kvalita nemocníc sa nezlepšuje. Predražené tendre tiež neskončili. Nezávisle od ministra zdravotníctva je situácia tá istá. Z osobných dôvodov ma najviac irituje ignorovanie zdravotných sestier.

Mne sa zdá, že zdravotné sestry nikto neberie vážne. Kvôli spomínanej nezlepšujúcej sa kvalite nemocníc aj zdravotné sestry pracujú v zlých pracovných podmienkach. Keďže je dnes Medzinárodný deň sestier, nebudem sa venovať lekárom alebo sanitárom. Medzinárodný deň má kadekto a kadečo, sestry si to určite zaslúžia. Mohlo a malo by sa na ne myslieť častejšie.

Kvalitná ošetrovateľská starostlivosť je ako všade inde, aj na Slovensku dôležitá. Solídna zdravotnícka politika tiež, ale to tu chýba. Chýba tiež rešpektovanie sestier, veľakrát aj zo strany kolegov lekárov. Spokojnosť pacientov zavisí v obrovskej miere od sestier. A tak spokojnosť sestier má priamy vplyv na spokojnosť pacientov.

Ešte si mnohí pamätáme, ako sestry v nedávnej minulosti bojovali o vyššie platy. Niekedy sa k takýmto bojom pridajú slabé, alebo škodiace odbory. Mne po tých bojoch je najzrejmejšie to, že zdravotné sestry musia držať spolu. Iba tak si vynútia vyššie platy. Lenže to je obrovský problém. Ale my tu na Slovensku šialene potrebujeme, aby zamestnanci držali spolu, aby ľudia jednej profesie držali spolu, aby ľudia držali spolu, aby spoločnosť držala spolu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?