Igor, je mi ťažko!

Autor: Jozef Košík | 23.7.2014 o 20:15 | (upravené 24.7.2014 o 0:05) Karma článku: 10,30 | Prečítané:  2310x

Včera bola nahrávka medzi Radom a Matovičom pre nás novinkou a za čerstva som do včerajšieho blogu pustil trochu emócií. Bolo mi smutno. O deň neskôr mi nie je o nič lepšie, je mi ťažko. Asi to ešte vo mne nevychladlo. Ani nemôže, veď médiá postupne dávkujú porcie tejto kauzy.

Matovič je človek, s ktorým som nikdy nesympatizoval, skôr naopak. Vnímal som ho ako podrazáka. Dnes by som mu hádam ani ruku nepodal a to je u mňa už veľká vec. Matovič podporuje istý trend: Ľudia čím ďalej tým menej dôverujú ostatným. Ambíciou je samozrejme zviditeľnenie sa. Asi berie príliš vážne, že Sieť kradne aj jeho voličov.

Dnes som si pozrel tlačovú konferenciu, kde Matovič vyzval Rada, aby dal súhlas so zverejnením nahrávky ich rozhovoru. Neviem načo to vôbec požaduje. Ak je to trestný čin, nič Radov súhlas nemení. Zatiaľ Rado potvrdil toľko, že hlas je jeho a nahrávka je šikovne zostrihaná. Bez ohľadu na obsah, nahrávať toho druhého pri súkromných rozhovoroch a potom tieto nahrávky stratiť je úbohé. Jaj, otrasné. Vraj nevie ako unikla tá nahrávka. To určite. Hodiť to na hackerov, to už áno. Matovič sa síce môže oháňať tým, že sa snaží očistiť politiku od korupcie. Ale ak by bol sám čestný, Rada jednoducho odmietne. Záležitosť mal oznámiť polícii.

Matoviča vnímam ako provokatéra. Procházka vraj ohováral Kisku a Radičovú, ale to nezverejní. Hlavné je, že o tom hovorí verejne, čiže zas provokuje. Dostal čo chcel. Tým pádom je to asi šikovný provokatér, stratégom by som ho ale nenazýval. Totiž toto môže zle vystreliť aj pre neho. Nechcel predvolebnú kampaň ovplyvniť, a tak si to nechal pre seba. Naozaj? Vraj by ho ľudia spájali s Ficom, že chce poškodiť pravicu. Nechcel byť za hajzla. Teraz je, ale vraj mu to nevadí. A vtedy mu to vadilo? Po založení Siete Matovič jednoducho v ňom videl konkurenta a chcel ho poškodiť. Je to politický boj. Pánovi Matovičovi prajem v nasledujúcich parlamentných voľbách menej ako 3 percentá a po vyriešení tejto kauzy nulový mediálny priestor. Ale vieme aké sú naše médiá. Mimochodom som zvedavý ako sa budú hýbať preferencie Siete. Tie totiž nemusia padať.

Procházka sa chytil do vlastnej siete. Nemal sa dať vyprovokovať. Ale hlavne, nemal klamať o peniazoch na kampaň. Neviem mu to odpustiť. Presviedčal ľudí, že je čestný a iný ako tí zlodeji v politike. Možno pri silnej relativizácii sa takto aj môže vnímať. No nezachoval sa čestne. Je celkom možné, že nikoho lepšieho nemáme. Dá sa tá nahrávka zostrihať tak šikovne, aby nakoniec vyznela úplne inak než úplný rozhovor? Od Rada sme už videli zopár pochybení – nešikovná podpora Kisku, nezvládnutá tlačovka, založenie strany napriek tomu, že tvrdil predtým opak. Tvrdil tiež, že pôjde na detektor, nakoniec nešiel. Bratislavského primátora nakoniec nedal. Program Alfy rušil odvody, ktoré program Siete zachováva. Napriek tomuto mu dávam ešte šancu, aby sa k tomuto vyjadril otvorene a vecne. Bojím sa ale, že teraz obidvaja budú hrať na nás svoju hru.

Súhlasím s Hrnčiarom v tom, že Matovič sa od prvej chvíle pripravoval na to, aby zinscenoval takúto kauzu a sčasti sa mu to ja podarilo. Hrnčiar Radovi verí. Verí mu. Neviem či naozaj, ale tvrdí to. Bodaj by som mal tiež takú dôveru.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?