Pán Ondrášik, Vy ste pána Kuffu vôbec nepochopili

Autor: Jozef Košík | 26.8.2014 o 1:47 | (upravené 27.8.2014 o 17:22) Karma článku: 14,27 | Prečítané:  8893x

Videá na stránke .týždňa sledujem prakticky každý deň a v poslednom období ma mimoriadne potešila séria s Mariánom Kuffom. Poniektorí ho poznajú už dlhé roky a zrejme včera ho spoznala ďalšia nemalá časť Slovenska.

Reč je samozrejme o kontroverznom videu, ktoré Eugen Korda nazval Kuffa: Homosexuáli – genocída národa. Ako mnohí iní žurnalisti, aj Korda si pre svoj počin vybral značne provokatívny názov. Mnohým z toho vychádza, že názov vystihuje pointu. No nie je to tak. Zároveň si myslím, že pán Korda s vysokou pravdepodobnosťou poznal odpovede na otázky, ktoré položil Kuffovi. Nepochopte ma zle, nemyslím si, že Korda špekuloval a je dobré, že toto video uzrelo svetlo sveta v nezostrihanej podobe.

O Kuffovi viem dlhé roky. Jeho slovník sa mi páčil, hovoril totiž o komplikovaných veciach jednoduchým spôsobom. A to je tá cesta ako si získať srdcia ľudí. Tentoraz jeho prejav bol príliš expresívny. Slová majú svoju váhu a expresívne výrazy vedia ublížiť. Ako aj ublížili. Napriek tomu obsah by mal byť stále dôležitejší ako obal. Je mi smutno hlavne z toho, že polarizoval slovenskú spoločnosť. Pamätáte si video, kde sa Korda pýta Kuffu na Bezáka? Kuffa sa vyjadril, že on nebude polarizovať spoločnosť. Vedel som, že ľudia sa budú k tomuto videu stavať s horúcou hlavou. Akonáhle som preklikol na SME, uvidel som blog pohoršeného, urazeného a nahnevaného Braňa Ondrášika. Pán Ondrášik, ak sa neurazíte, Vy ste nepochopili pána Kuffu.

Vedzte, že poctiví kresťania (áno, aj Kuffa sem patrí) podobne ako Ježiš, milujú ľudí, ale nenávidia ich hriechy. Tým sa povedalo z istého pohľadu všetko. A Kuffa na to poukázal. Totiž homosexuálov rozdelil na primárnych a sekundárnych. Asi je to zjavné, ale pre istotu: Primárni sú tí, ktorí si uvedomujú svoju hriešnosť a bojujú s ňou. S nimi Kuffa nemá problém. Žije s nimi. Dokonca sú mu inšpiráciou. Pre nás všetkých by mali byť. Totiž odpustenie hriechov môžeme dosiahnuť na úvod aktívnou ľútosťou.

Pán Ondrášik, bojím sa, že sa Vám do článku vkradla manipulácia. Totiž Kuffove slová ste prekrútili a prispôsobili si ich (už len názov Vášho článku je úmyselné pospájanie slov vytrhnutých z videa). Priblížme si viac sekundárnych homosexuálov podľa Kuffu: Sú to tí, ktorí nevedia čo od rozkoše (možno v skutočnosti nie sú ani homosexuáli), ale chcú spoločnosť zmanipulovať vo svoj prospech (blížime sa k sociálnemu inžinierstvu, a to je veľmi zlé). Masovými vrahmi ich označil preto, lebo takto manipulujú a nie kvôli orientácii. No ale toto je zjavné z videa, pozrite si to ešte raz. Netreba sa hneď urážať.

A o čo vlastne ide? Ste primárny alebo sekundárny? Píšete o harmonickom súkromí. Tak ste primárny? V tom prípade Kuffa nepovedal zlého slova. Ale vy jeho slová na seba z nejakého dôvodu vzťahujete a urážate sa. Tak máte ten život harmonický? Viem, že je to pre Vás citlivá téma a jeho slová vyznievajú dehonestujúco. Ale ešte raz, obsah je dôležitejší ako obal. Myslím si, že ste si ho zle interpretovali a tým pádom nepochopili.

Neviem koľkí z diskutérov poznajú Mariána Kuffu (nemyslím vedieť o jeho existencii, ale poznať jeho názory aj v súvislostiach), ale až stovky príspevkov od diskutérov ho obviňujú veľmi vulgárnym spôsobom. Pán Kuffa sa vyjadril možno nešťastne, ale toto si nezaslúži. Diskusia je nanešťastie silne ideologizovaná. Odpútajme sa od toho a možno sa čosi vyjasní. Mne je jasné, že Kuffa miluje ľudí a nenávidí hriech.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Gašparov profil má znaky profesionálnej kampane, pripomína Blahu a Smer

Bývalý policajný šéf porušil pravidlá facebooku o reklame.

Dobré ráno

Dobré ráno: Smer sabotuje reformu nemocníc, ktorú sám sľúbil

Ide o najväčšiu reformu ostatných rokov.

Komentár Petra Schutza

Nositelia normalizačného víru sú tu stále

Trebárs Fico musel podpisom potvrdiť súhlas s odpudivosťou celej tejto éry.


Už ste čítali?