Kto vlastne rozumie Kuffovi?

Autor: Jozef Košík | 27.8.2014 o 1:32 | Karma článku: 12,34 | Prečítané:  3163x

Kauza Kuffa má svoje nemilé dozvuky. Ukázala mnohé veci, ktoré boli celkom jasné aj doteraz, lenže momentálne to rezonuje mimoriadne. Po prvé,médiá treba vedieť aj čítať, pretože veľmi zneužívajú ľudské emócie.

Iba tak zo srandy. Keď porovnáte môj predošlý blog a blog pána Ondrášika, vidíte nejaký rozdiel? Či už v obsahu alebo vo forme? Postavili sme sa k tomu istému videu rozličným až protichodným spôsobom, kedy sme sa spoliehali na vlastnú interpretáciu vypočutého. Ale odpovedzte si poctivo bez predsudkov a ideológie. Nemáte pocit, že Ondrášik vytrhal slová a znova ich pospájal aby sa mu to hodilo do emotívnej argumentácie? Nebolo to až príliš manipulatívne a emotívne? A čo môj blog? Nebol vecnejší? Odpovedzte si. Nadobúdam pocit, že nezávisle od vzdelania ľuďmi manipulujú emotívne informácie, vyjadrenia a postoje skoro rovnako. Niektorí toto veľmi dobre vedia.

Po druhé, .týždeň čítam pravidelne, veľakrát sa stotožňujem s odprezentovanými názormi redaktorov aj šéfredaktora Štefana Hríba. Všimol som si zaujímavosť. Vždy keď s ním nesúhlasím, je to o viere a náboženstve. Teraz ma sklamal komentárom k spomínanému videu a aj tým, že stiahol video zo stránky. Ako som písal aj včera, je dobré, že Korda hodil video na stránku v nezostrihanej podobe. Pán Bránik sa pýta, či chceme skutočnú pravdu, alebo chceme, aby sme sa dozvedali iba to, čoho sa nemusíme báť. Skvelá otázka. Ja chcem pravdu. Súhlasím s Bránikom, že volanie po cenzúre bolo aj je prejavom slabosti. Preto je zlé, že sa video stiahlo. Zlé je aj to, že Štefan Hríb trápne komentuje Kuffu. Vraj z jeho úst vychádza peklo. Pán hríb, hanba. Ani vy ste nepochopili. Tak ako ho nepochopila väčšina blogerov.

Chceme pravdu, ale tá nemusí byť príjemná. Pravda môže byť vyjadrená aj nešťastne. Pán Kuffa si mal dávať pozor, veď šlo o rozhovor, ktorý sa mal zavesiť do verejného priestoru. Ale nič to nemení na veci, že povedal pravdu. Ešte raz napíšem pointu: Kuffa miluje ľudí a nenávidí hriech. Ja mám rovnaký postoj a veru takýto majú uvedomelí kresťania. Že to nie je možné? Isteže je. Zamyslite sa. Človek a hriech sa dajú oddeliť. Iste je to skoro až nemysliteľné, veď každý je hriešny. Áno, každý. Až na Ježiša. Bol aj človekom? Bol. Pokiaľ viem, hriechy nemal. Človek a hriech sa dajú oddeliť. Ak sa na tomto vieme zhodnúť, rozprava nadobudne iný rozmer. Ak by sme sa dokonca vedeli dohodnúť aj na označení primárni a sekundárni homosexuáli, vtedy by sa ešte lepšie diskutovalo.

Nehovorím, že je to správne rozdelenie, ale Kuffa to takto nastavil a bavíme sa o ňom. Že prečo potrebuje kategorizovať? A kto to nerobí? Každý. Čo hovoríte na otázky, ktoré Korda položil Kuffovi? Ľahké? Ťažké? Ako by ste boli odpovedali vy? Do kamery, bez prípravy? Vážne. Kuffa primárnych má rád, má ich v obývačke. Tak ako je možné, že si väčšina myslí opak? Aha, kvôli sekundárnym. A tam o čo šlo? Aj ich má rád, ale prečo by im nemal povedať pravdu? A to, že bude chrániť hodnoty, na ktorých mu záleží.

Zo sekundárnych homosexuálov, ktorých má na mysli Kuffa nemusí byť každý homosexuál, akože podľa mňa každý naozaj nie je. Môžu to byť ľudia, ktorí chcú túto spoločnosť lepšie ovládať - vytvoriť spoločnosť bez vlastného názoru. A viem si predstaviť, že títo ľudia majú veľmi blízko aj k propagácii iných hriechov. Tí, ktorí ma čítajú pravidelne vedia, že ma iritujú konšpiračné teórie. Som presvedčený o tom, že spomínaní sekundárni homosexuáli sú skutoční. Je ťažké si to predstaviť? Ani nie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Gašparov profil má znaky profesionálnej kampane, pripomína Blahu a Smer

Bývalý policajný šéf porušil pravidlá facebooku o reklame.

Dobré ráno

Dobré ráno: Smer sabotuje reformu nemocníc, ktorú sám sľúbil

Ide o najväčšiu reformu ostatných rokov.

Komentár Petra Schutza

Nositelia normalizačného víru sú tu stále

Trebárs Fico musel podpisom potvrdiť súhlas s odpudivosťou celej tejto éry.


Už ste čítali?