Vy ste spokojní s bratislavským magistrátom?

Autor: Jozef Košík | 4.2.2015 o 5:31 | Karma článku: 7,74 | Prečítané:  812x

Je to možno náhoda, ale práve teraz sa nakopili veci, ktoré je nutné pripomenúť bratislavskému magistrátu. Včera som písal o veľkom hazarde so Starým mostom, dnes to bude o údržbe ciest.

Fakty sú nasledovné: Pán Nesrovnal 29.12.2014 navštívil dispečing Oddelenia správy komunikácií Magistrátu hlavného mesta, s ambíciou spoznať pracovné podmienky dispečérov. Zistených nedostatkov bolo viac než dosť (k dispozícii jeden mobilný telefón, jedno vozidlo na výjazd, zastaralá technika). Reakcii som sa potešil, totiž dispečeri dostali ďalší mobilný telefón, ďalšie vozidlo a počítače.

Pán Nesrovnal 27. januára navštívil aj spoločnosť, ktorá v hlavnom meste zabezpečuje zimnú údržbu, teda pluhovanie, posyp a zabezpečovanie priechodnosti verejných priestranstiev. Primátor sa tam bol pozrieť, aby zistil aký je stav dodávateľskej spoločnosti, zároveň prebiehajú rokovania o efektívnejšej zimnej údržbe.

No a potom prišiel 30. január a vyhlásený 2. stupeň aktivity spôsobený mimoriadnymi poveternostnými podmienkami. Dopravný podnik Bratislava na svojej stránke informovala, že urguje magistrát kvôli posypu. Odvtedy daný text trochu zmenili, každopádne o pluhovaní tam nebola reč a na posyp sa tiež čakalo hodiny. Na stránke magistrátu zas informovali o pluhovaní a o celomestskom posype. Čo je to celomestský posyp?

Niekedy sa s prírodným živlom nedá bojovať a je to v poriadku. Treba sa pokoriť. Mne sa osobne páči, keď aspoň na istý čas žije Bratislava pomalším rytmom. Ale nemôžem si pomôcť, stále mám pocit, že magistrát nezvláda údržbu ciest a chodníkov.

30. január mi nevadí, bol to drsný deň (aj keď Popradčania by namietali). Čo mi vadí najviac, je stav chodníkov pár dní po 30. januári. Nebol čas ich odhrnúť? Nemal ich kto odhrnúť? Neboli na to peniaze? To snáď nie. Pán Nesrovnal, toto nie je v poriadku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Horiaci obklad z londýnskej budovy sa používa aj na Slovensku

Francúzsky výrobca v pondelok oznámil, že obklad, ktorý pravdepodobne významne prispel k tragickému požiaru v Londýne, prestal vyrábať.

DOMOV

Fico sa po futbale vybúril na liste šéfovi UEFA

Pri iných futbalových kauzách mlčal.

KOMENTÁRE

Sprisahanci z jadra: Premiérove konšpiračné predstavy o futbale

Veľké krajiny chcú vybabrať s menšími.


Už ste čítali?