Referendum je zaujímavá a podstatná oslava demokracie

Autor: Jozef Košík | 6.2.2015 o 2:12 | Karma článku: 11,06 | Prečítané:  574x

Účasť aj neúčasť na referende je dôsledkom vybojovanej pluralitnej spoločnosti. Ceníte si takúto spoločnosť?

V tejto spoločnosti sa do popredia môžu dostať buď extrémistické, alebo vyvážené názory. Vyzývam vás, snažme sa o tie druhé. Obavy z nastupujúceho trendu morálneho relativizmu nie sú číry výmysel, nie je to konšpirácia alebo paranoja.

Referenda sa treba zúčastniť. Je to totiž najvyššia forma priamej demokracie. Neviem ako vy, ale ja som demokrat telom aj dušou. 7. februára sa bude konať oslava nášho režimu. Oslava pluralitnej spoločnosti. Slovensko ešte nie je pripravené na priamu demokraciu. Nie je dostatočne demokratické, je skôr apatické. Prosím vás, nebuďte apatickí. Pre mňa je účasť na referende občianska povinnosť. Nenechajte sa obalamutiť médiami.

V občianskej spoločnosti je v poriadku, keď väčšina rozhoduje o menšine. To neznamená predsa diskrimináciu. Spoločnosť sa vyvíja, a je to dobré. Ale zbrklý vývoj bez rozmyslu prinesie v budúcnosti len problémy. Zamyslime sa, čo je to a aký je účel výchovy, manželstva a rodiny. Chcieť zmenu pre zmenu nie je múdre. Je nezmysel, ak vývoj nemá hranice. Ak referendum brzdí nesprávny vývoj, je to dobrá brzda. A to záchranná. Téma referenda je zaujímavá a podstatná, kto tvrdí opak, klame.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Pri Poslednej večeri urobil Leonardo da Vinci fatálnu chybu

O omyle, ktorého sa dopustil maliar, sa hovorí málo.


Už ste čítali?