Juraja Drobu som napokon nevolil, ale veľmi mu fandím

Autor: Jozef Košík | 6.11.2017 o 10:13 | Karma článku: 3,49 | Prečítané:  842x

Gratulujem všetkým zvoleným županom aj poslancom, ale hlavne nám voličom. Víťazi a porazení po celom Slovensku ma milo prekvapili. Tým nemyslím iba županov, ale taktiež poslancov.

Ako rodák z banskobystrického kraja som šťastný, že tamojší voliči sa zmobilizovali a väčšinou volili pána Luntera. Iste sa vynoria názory typu: Nevolilo sa pre niekoho, ale proti Kotlebovi. A sčasti je to pravda. No sčasti nie je, a viacerým sa pán Lunter zdal byť dobrým kandidátom. Trúfam si povedať, že bude najlepším županom, aký kedy tento kraj mal. Budem mu veľmi fandiť.

Taktiež sa teším z víťazstva pána Viskupiča v Trnave a pani Jurinovej v Žiline. Pán Mikuš aj pán Blanár hovoria o dobrej kondícii samosprávneho kraja (to hovoria všetci odchádzajúci). Iste, môžu to takto interpretovať. Napriek tomu si myslím, že Viskupič s Jurinovou svojím krajom veľmi pomôžu. Z nejakého dôvodu na Trenčín sa troche zabudlo aj v médiách, a teda mám tam najmenší prehľad. V Nitre, podobne ako iných krajoch, tiež do určitej miery platí opozeranosť, potreba obmeny dlhoročného župana. Ono by sa to preukázalo viac, keby sa bol býval postavil skutočný vyzývateľ.

V Prešove ma milo prekvapilo KDH, no Košice ma prekvapili asi najviac. Až do volieb som si nevedel predstaviť, že by tam nebol pán Raši. Nie žeby som mu fandil. Fandil som obmene. Čo sa týka županov, oslabenie Smeru je evidentné, a je to evidentne dobrou správou pre Slovensko. Zloženie poslancov je o niečom inom. Pozrite sa na množstvo poslancov za Smer. Pre mňa prekvapujúce je zastúpenie KDH a SAS čo do počtu poslancov. SAS v regiónoch má na čom pracovať.

A tak sa dostávam k jedinému županovi za SAS, Jurajovi Drobovi. Tento víťaz ani zďaleka nie je taký suverénny, ako víťazi v iných krajoch. Dokonca aj keď si porovnáme jeho výsledok a výsledkami kandidátov z iných krajov na druhom mieste. Rozloženie síl medzi štyrmi kandidátmi mi je prekvapením. Pánovi Ftáčnikovi som to neprial, ale bál som, že to vyhrá. Nestalo sa, a je to dobre.

Po prečítaní programov a predvolebných diskusiách som si urobil užší výber kandidátov. Pán Krajcer bol na treťom mieste, no až do poslednej chvíle som si nevedel určiť prvé, respektíve druhé miesto medzi pánom Drobom a pánom Mrvom. Napokon som volil pána Mrvu. Vyhral pán Droba, ktorý ale hneď potrvdil, že bude komunikovať s pánom Mrvom, čo je pre mňa najlepšia možná správa. Až by sa dalo konečne povedať, že som spokojný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V Dobšinej sa boja jedni druhých. Vražda ich naučila

Mladý Róm dobil miestneho futbalistu. V nedeľu prišli do Dobšinej priaznivci ĽSNS.


Už ste čítali?